Niečo o nás...

Prečo Indian's?

Nie preto, že by sme boli potomkovia pôvodných obyvateľov Ameriky, ani nie pretože by sme žili ako oni, obliekali sa, stravovali indiansky. Ani nebrázdime prérie na mustangoch, aj keď niektorí bez "mustangov" neodídu z domu. Nie, nechodíme do prírody a lesov zbierať odpadky a smeti, ale ani prírodu neničíme a snažíme sa jej byť prospešní. Nežijeme podľa indiánskych zvykov a pravidiel. Nenavštevujeme "Potnú chyžu" ale saunu, a mnoho iných vecí sme si osvojili. Ale aj preto, že už v tej dobe vedeli o veštbe kmeňa Kriou, na ktorej stálo: "Vtedy, až bude vyrúbaný posledný strom, vtedy, až bude znečistená posledná rieka, vtedy, až bude ulovená posledná ryba, vtedy iba zistíme, že peniaze sa nedajú jesť." Dôverný vzťah k prírode, nie je pre mnohých z nás, ktorý žijeme v obrovských preľudnených mestách vždy jednoduchý. Ale pozrime sa zblízka a uvidíme, ako betónovými chodníkmi a asfaltovými cestami prerastá tráva. Dokonca i tak sa k nám príroda môže dostať. Tak, ako tráva prerastá asfaltom, sa k nám, trhlinami našej priemyselnej civilizácie, snaží preniknúť prirodzená múdrosť prírodných javov. Je veľkou iróniou našej doby, že toľko odpovedí na naše moderné dilemy krízami životného prostredia a straty duchovného smerovania, uchovávajú práve tie národy, ktoré boli podrobované ako divošské a zničené v jednom z najväščích holocaustov v dejinách 267 uznávaných indiánskych kmeňov, aj keď v skutočnosti ich bolo viac než tisíc. Všetky národy sa usilovali o vznešenosť, statočnosť a múdrosť a všetky zdielali spoločne duchovné väzby so zemou a s okolitou prírodou.

A aj preto sme C.M.C. INDIAN´S.

Prečo C.M.C.?

CRUISER MOTO CLUB.

Prečo CRUISER?

Nie preto, že by sme mali všetci krížniky, ale vyhovujú nám dlhé výjazdy a cesty s priemernou rýchlosťou 80 až 100 km/hod. Nezávislosť v pohybe a rozhodovanie sú hlavné meridlá pre cestovanie.
Motocykle triedy Cruiser nám umožňujú všetko, čo očakávame, hlavne od nezávislosti a ich precízne spracovanie nám dá zabudnúť na všetky starosti, ale v podstate je jedno na čom jazdíš, ide o životný štýl a pocit slobody.

Prečo sme dopĺňali názov?

Doplnili sme ho po hlasovaní na výročnej schôdzi z dôvodu nášho odlíšenia od MC.
Náš klub sa nechce podobať a ani nie je v MC.

Ďalšia klubová akcia?

V roku 2007 sme na výročnej schôdzi odhlasovali charitatívnu akciu, ktorá sa bude konať každoročne v prvý septembrový víkend. Ide o výjazd k zdravotne, telesne alebo inak hendikepovaným deťom.

Členské

V roku 2008 sme na výročnej schôdzi odsúhlasili ročné členské. Čakateľstvo v klube predĺžené na 2 roky

Prečo kruh?

"Všetko, čo Indián robí, je v kruhu. A tak je to preto, že sily sveta pôsobia v kruhoch a všetko má snahu zagulatiť sa... Nebo je oblé, a počul som, že Zem je guľatá ako balón, a rovnako aj všetky hviezdy. Vietor, keď naberie silu, víri v kruhu. Vtáky stavajú svoje hniezda do kruhu. Slnko vychádza a zapadá zase v kruhu. Mesiac robí to isté a obidvaja sú guľatí. Dokonca i ročné obdobia tvoria svojím striedaním, veľký kruh a znovu sa vracajú tam, kde boli. Život človeka je kruh od detstva k detstvu. A tak je to so všetkým. Kde dochádza k pohybu energie.", povedal čierny jeleň.

Aké symboly?

 • Lapač snov:
  Pomôcka ku snom. Priniesť čisté sny alebo nasmerovať energiu ku konkrétnemu zámeru.
 • Fajka:
  Dôležitý a veľmi posvätný predmet je fajka "Wakhan". Poznáme fajky MIERU a VOJNY. Fajky TANCA a SLNKA a SVADOBNÉ fajky. Fajky vytvarované tak, aby predstavovali určité TOTEMOVÉ ZVIERATÁ, fajky určitého KMEŇA alebo KLANU, OSOBNÉ fajky a fajky RADY, OBRADNÉ fajky a SPOLOČENSKÉ fajky.
  Fajka sa sklada z hlavičky (vyrobenej z kameňa), trubela (vyrobeného z dreva) a ozdôb (perá a koža)
 • Tomahawk: sekera
 • Perá:
  Vtáčie perá boli najsilnejším zvieracím talizmanom pôvodných obyvateľov Ameriky. Perá sú viac ako dekorácia. Majú spirituálnu silu a význam. Perá nosené buď jednotlivo alebo často zostavené do nejakého vejára, sú známkou určitého telesného alebo duchovného výkonu a slúžili ako magická ochrana.