Akcie

2015 Tanec Slnka

23. - 26. 7. 2015, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

2014 Tanec Slnka

25. - 27. 7. 2014, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

2013 Tanec Slnka

26. - 28. 7. 2013, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

V prvom rade by sme sa chceli poďakovať Vám všetkým zúčastneným na 10. ročníku Tanci Slnka za dodržiavanie bezpečnostných predpisov a vďaka tomu môžeme skonštatovať, že víkend prebehol bez vážnejších zranení.
Program prebiehal podľa harmonogramu.

Samozrejmosťou je, že prví motonávštevníci rozkladajú svoje teepee už vo štvrtok.

O 10:00 v piatok sme začínali hymnou CMC INDIANS a hymnou Tanca Slnka. Endy rozbehol Indiánske POW WOU. Odmenili sme najvernejších (boli tu už motorkári, ktorí nás poctili 7 krát svojou návštevou).

Piatková jazda nesklamala aj keď je skoro, ale už tradičný bioguláš a kofola, ktorá je v cene vstupného, láka čím ďalej tým viac bikerov.
Kým my hodujeme na agrofarme Adam, v areáli to začína žiť. Vystúpila kapela ATMOSFERIK BAND, boxeri sú v plnom prúde, chystá sa thajský box a na tretie country pódium čaká skupina COUNTRY LIMIT CLUB.

Aká je to oslava bez torty?! Je 17:00 a krájame cca 200 porcií torty. Baby na bránach nestíhajú rozdávať tašky (sú v nich pekné biele pamätné tričká a moto časáky). Fľaše tatranského čaju sa pri welcome drinku rýchlo míňajú, nestíhame chladiť.
Na rockovom pódiu dohráva skupina BASSTARDS. Pri bazénoch sa začína čakať na výmenu a rodeo býk, ktorý je tiež grátis, sa mu motor prehrieva, je pekných skoro 40C.
Hlavné pódium okupujú postupne GROBIANI, POLEMIC, KISS FOREVER BAND, Franta Nedvěd a nakoniec LEGENDY SE VRACÍ.
V hluchých miestach medzi kapelami sme sa Vás snažili zabávať už tradičnými súťažami Motostar, Kozomer, Vtákomer, Plavky, erotickými vystúpeniami a rozdali sme ceny výhercom denných súťaží.
Hlavné pódium sme tento rok poňali výročne, celý deň sa premietalo na veľkoplošnej led stene a v 6 m výške sa vynímal jeden chopper a jeden jogurt.

Počas celého dňa sa športovalo. Rockotéku oživila penová párty nad ránom. Country pódium ukončila o 4 hod. ráno kapelka COUNT-TRIO.
Rýchlo sa ukladáme k spánku aspoň 3 hodiny a už vstávame, aby nám v sobotu nič neušlo.

O 10:00 Vás láka lezecká stena, nafukovací vodný futbal a kopec iných atrakcií.

Sobotný výjazd a my plní očakávania, po 50 km prichádzame do Starej Turej, kde nás čaká kaskadér Michal Martínek. Ďakujeme policajným zložkám za doprovod a Vám za dodržiavanie cestných predpisov. Bolo nás menej ako minulý rok, ale teplo bolo veľké.

Na Dubníku hrá JANE SESSION. Deti sa tešia na svoj program a psy, na Gangnam style a Gentlmena. ČOLOBAND hrá na country stage a športuje sa aj v tomto teple. Od rána nám nad hlavami lieta vrtuľník a čakáme na prílet ďalšej torty. Prichádzame, baby prichystané na módnu show a hráči sa chystajú na pokrové šialenstvo. Prichádza aj kaskadér nám oživiť hlavné pódium. Všetci pomaly netrpezliví, lebo 20 cien v zlosovateľných lístkoch ako dovolenky, prilby, bundy, motorky a hlavná cena štvorkolka s TP je ťahákom večera.

Na rockovom stage navodila atmošku banda FULLVEIN. Je 18:00 a hlavné pódium začína, REQUIEM bohužial nevystúpili, spevák leží v nemocnici, nahradila ich kapela THE ROCKEFELLAS, Kristína, Dalibor Janda. Managerka skupín QUEEN MANIA a AC + pomýlila termín a tak miesto nich sme počuli HOVADA SK a THE APPLES dievčenskú rockovú kapelu. HARLEM SHAKE sme odtancovali a vodný ohňostroj bol super.
Rockotéka do 6:00 ráno. ZATÚLANÍ do 5:00 ráno na 3. pódiu a zas nebol čas na spánok, lebo od 7:00 nám začal hrať kábo na dobré ráno.

Čo povedať na Kristínu. Vieme dobre, že by sa viac hodila Aneta Langerová, Zuzana Smatanová alebo Katka Knechtová. Len bohužiaľ rozpočet nepustí.
Viac rockových kapiel. Tanec Slnka si zakladá na rôznorodosti žánrov. Tisíc ľudí, tisíc chutí. Na budúci rok v priebehu hrania popových interpretov na rokovom podiu budeme hrať tvrdšiu hudbu.
Motozraz, motofest, festival my sme Tanec Slnka. Aj pre fanúšikov a obdivovateľov motoriek, ale stále základným mottom je motorkári pre motorkárov.
Keď ste niečo nestihli, nič si z toho nerobte, ani my. Ale naši 4 fotografi a 3 kameramani to zvládli, tak počkajte na foto a video. Ďakujeme našim záchranným zložkám, zdravotníci a hasiči DÍK.

Pitný režim sme dodržiavali s KOZLOM a KOFOLOU ORIGINÁL.
Niektorí to prehnali a potom ich museli ťahať z Dubníka pri precenení svojich síl aj s topánkami a oblečením, odviezť na výplach žalúdka, ale prvý krát sa nám stalo, že sme zalarmovali v noci príslušníkov, že zmizla motorka. Potom ráno ju majiteľ našiel na inom mieste – zaparkoval inde ako si myslel. KOZEL je KOZEL.
Ráno bol Dreger od príslušníkov na roztrhanie.

Snažili sme sa Vám priniesť na 10. jubilejný ročník Tanec Slnka čo najviac noviniek a atrakcií. Dúfame, že sa nám to podarilo a boli ste spokojní. Ak Vám niečo chýbalo alebo máte pripomienky, dajte nám to vedieť.
Ďakujeme všetkým našim partnerom, ďakujeme Vám za Vašu prítomnosť a nezabudnite

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2012 Tanec Slnka

27. - 29. 7. 2012, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2011 Tanec Slnka

29. - 31. 7. 2011, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2010 Tanec Slnka

22. - 25. 7. 2010, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

Klikni sem pre upútavku z rádia, FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2009 Charitatívna akcia

V pondelok nám zrušil Detský ústav telesne postihnutých v Bratislave našu návštevu a my musíme hľadať narýchlo iné miesto našej charitatívnej akcie. Vybrali sme z množstva, ale už z detských domovov, DD Nádej v Bernolákove. Zatiaľ máme skúsenosti len s telesne postihnutými deťmi a máme obavy ako to dopadne.
Prichádzame, pridávame troška na plyne, nech nás deti počujú. Vítajú nás len menšie deti, tínedžeri a tínedžerky nás pozorujú len z okien. Keď začneme vyberať rekvizity a darčeky sa však všetko zmení. Zrazu sú tu skoro všetci. Súťažíme a odmeňujeme, málo miesta na vozenie, ale zvládame to. Dopadlo to lepšie, než sme si mysleli.
Ďakujeme Majke za organizáciu a všetkým zúčastneným.

2009 Tanec Slnka

24. - 26. 7. 2009, Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

Vo štvrtok všetko postavené a my čakáme v pohode na piatok. Večer sa zaťahuje a nevyzerá to vôbec dobre. V noci ratujeme všetko slabo uviazané. V piatok slniečko a Dubník sa plní. Večer je ale všetko inak a aj Janko Kuric sa musí schovávať. Leje a leje, ale program beží podľa plánu. Sobota – hodinu svieti slnko, hodinu prší, miestami padajú aj krúpy. Čakáme čo bude, kvôli bezpečnosti rušíme spanilú jazdu. Všetko ostatné už ide bezo zmeny.
Najväčšia zmena oproti minulým ročníkom 3 hudobné pódiá, skupiny Gladiator, Z. Smatanová, Vidiek, Metropolis, Karpina, Requiem atď.
Bolo nás viac než 5000, ale vody a blata bolo viac.
Ďakujeme Vám všetkým za super bahnový víkend, samozrejme zvlášť všetkým usporiadateľom a už tradične majiteľovi areálu a polícii v Starej Turej.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2009 Jazda SK a ČR

Začiatok prázdnin a náš termín je tu. Zmenili sme trasu okolo pobrežia Talianska a Francúzska kvôli financiám. Ideme smer dedinka Hoštice, kde nás má čakať SLNKO, SENO a EROTIKA. Vyrážame v zložení Býk, Direktor, Žrebec, Chovateľ, Binďo a Robo.
V Šaštíne sa pridáva Farizej a Tuleň. Po ceste máme problém, Robo pokladá motorku na šutoline a odchádza domov so zlomenou rukou a naloženou motorkou (našťastie sa nič horšie nestalo). Celú jazdu ukončujem len s Antim, ktorý sa pridal neskoršie. Zvažujem hlasovanie o zmene podmienok spanilej jazdy. Prešli sme všetci spolu13 600 km.

Motorkári: Býk, Direktor, Farizej, Žrebec, Tuleň, Binďo, Anti, Chovateľ, Robo
Hra: Už ste všetci doma?
Ponaučenie: Pozor na rýchlosť a nástrahy ciest
Zážitky: Nespi nikdy na izbe s bacilonosičmi
Negatíva: Ukončenie jazdy len s Antim

Klikni sem pre VideoGalériu.

2008 Charitatívna akcia

Je tu september a už tradične skoro celý náš klub a dvaja sympatizanti klubu v jednu sobotu vyrážame do DSS ROSA.
Máme pripravený doobedňajší program s množstvom hier. Rozdávame darčeky a na koniec všetky decká vymieňajú svoje vozíčky a za pomoci nasadajú na naše „vozíky“ a začíname jazdiť. Sami sme zabudli na čas a skoro nám zrušili našu rezervovanú skorú večeru.
Ďakujeme deťom aj Indiánom.

Klikni sem pre VideoGalériu.

2008 Tanec Slnka

Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

Keď ste sa v piatok 25.7. začali schádzať, väčšinou sme Vás museli sušiť. Na Dubníku síce veľký Wakantanka čaroval, ale na celé Slovensko to nestačilo.
Program bol bohatý a pestrý: 2 Zlatí Slávici Desmod a Peter Cmorík, objav roka Komajota, ľudoví zabávači Maxim Turbulenc, Ska2tonics a samozrejme tvrdšie kapely The Apples, Kaktus, Requiem. Množstvo súťaží, cien, striptízu, zábavného programu, živých koní atď. Spanilá jazda bola vrcholom celého víkendu. Grófka na Čachtickom hrade, pod ktorým sme valili v 25 minútovom hade len nemo pozerala.
Ročníky sa rýchlo zbierajú a strácajú sa chyby. Slová vďaky všetkým indiánom a našim rodinám, pomocnému personálu, polícii v Starej Turej, primátorke Starej Turej, majiteľovi areálu a sponzorom, bez ktorých to nejde.
Dovidenia motorkári o rok u nás, alebo skôr niekde inde.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2008 JAZDA SK, H, RO, A, I, SI

Šesť štátov za 9 dní sa nám pomaly stáva tradíciou, ale pekne od začiatku. Keď nás 19-tich (Býk, Žrebec, Direktor, Ozy, Bindo, Tuleň, Palo, Farizej) a kameramana Chovateľa nebavilo čakať, tak sme sa so Štartérom stretli na Rajke po jeho vyše hodinovom meškaní (mimochodom stále máme všetci jazvu).
Prvá noc Maďarsko jazerá Tisza tó. V bufete na pláži sme vypili všetko víno, fľaša za 2 € a rozbili autodrom.
Rumunsko sa nám nepodarilo zdolať podľa plánu vďaka mojej manžete.
V Alpách stretko s Antim a Denzom. Po svižnej jazde som dostal pekné hodiny a od tej chvíle mi kvapkala kvapalina a tie 3000 m výškové prevýšenia, ktoré sme mali pred sebou mi naháňali strach.
Za 9 dní 3000 km náš nový rekord.
Žrebec si posedel 69 hodín v sedle a minul veľa €, lebo sme mu rozmenili.

Indiáni: Býk, Žrebec, Anty, Denzo, Ózy, Tuleň, Bindo, Palo
Hra: Nájdeme štvrté L
Ponaučenie: Nenechajme viesť kolónu Ozymu, lebo pod 140 nejazdí.
Zážitky: Krása rumunských ciest a zatuchnutého motela za 25 €
Negatíva: Hľadanie Volfa (servisu TRIKE)

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

Jarná gumovačka 2008

Spoločné otvorenie sezóny troch bratislavských klubov dostalo názov Jarná gumovačka. Na jazdu vyšlo 72 motoriek. Guláš, pivo, kofola, kapely, tombola, všetko free (zadara).

Klikni sem pre FotoGalériu.

POW VAU Motorkársky ples 2008

Na prvom motorkárskom plese sa zišli 4 stovky motorkárov. K oblekom a smokingom sa pridali rifle a klubové farby. Pár indiánov vo svojom typickom oblečení dotvorilo atmosféru. Zábava prebiehala do skorých ranných hodín, bez väčsích problémov.

Charitatívna akcia 2007

Prvý septembrový víkend nám počasie neprialo, tak sme vyrazili až 15.9. V sobotu ráno musím pomáhať Slnku a Ozymu roztláčať mašinku, tak na Mokrohájsku dorážame s malým oneskorením. Všetci nás netrpezlivo očakávajú. Parkujeme a predstavujeme sa navzájom. Po malom občerstvení hurá do práce. Začíname kvízom, potom súťaže samozrejme vyhodnocujeme a rozdávame darčeky, nielen tým najlepším. Konečne sa blíži to, na čo všetci nedočkavo čakali. Sadáme na motorky a začíname voziť nielen deti, ale aj rodičov. Deckám padajú dary, ale ani to nevnímajú. Z kuchyne už rozvoniava obed, tak je na čase sa rozlúčiť. Je krásne vidieť na detských tvárach pocit radosti a vedieť, že ten úsmev sme im vyčarili my. Ďakujeme aj my za vrelé prijatie.

Klikni sem pre VideoGalériu.

2007 Tanec Slnka

Stará Turá, priehrada - autocamping Dubník I

27-29.7. posledný júlový víkend to bol náš čas. Už tradične je nás každý rok viac a viac.
Na nové miesto zrazu - na Dubník zmeralo cestu 4100 po väčšine dobrých bikerov, ľudí a detí.
Smäd Vás trápil, čoho dôkazom je 165 prázdnych sudov.
Aj keď sobota bola upršaná, Vám to z nálady neubralo a Tublatanka, Gladiator, Vilém Čok, Metalinda, Smola a Hrušky, Prohrála v Kartách, Kaktus, Requiem, Travesty skupina Kočky a veľa ďalšieho programu atmosféru skvelo dopĺňalo. Vaše pozitívne názory nás ženú vpred. Malé chybičky sa vyskytli a tie budeme ďalšie ročníky odstraňovať.

Vzdávame poctu sponzorom, majiteľovi areálu, primátorke, štátnej a mestskej polícii, všetkým pomocníkom, našim rodinám a dík vám všetkým za návštevu a ešte vo väčšom počte dovidenia o rok na Tanci Slnka 08.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2007 Jazda H, SI, I, HR, SK, ČR

Sobota je tu a my nevyspatí a plní očakávania. Prichádzam presne ako vždy - je 10:00.
Na pumpe na Zlatých už netrpezlivo čakajú Chovateľ, Bindo a Tuleň. Sekundu po mne prichádzajú Direktor a Óza, Žrebec s 30 min. odstupom a na záver samozrejme Anty. Prvá noc Balaton. V nedeľu sa rozdeľujeme a my naberáme smer Slovinsko. Večer sa kúpeme v mori. Robíme výlet do Talianska a hurá Chorvátsko. Kúpeme sa, slníme, leňošíme. Naberáme smer Orava. Cestu nám kazí lejak, keď už 5 hod. prší a my nevidíme na meter, premočení až do slip, zastavujeme a sušíme. Slovensko Orava a návrat domov cez Čechy.
Táto 9 dňová poznávačka vybrala Antymu z vačku 8.100,- Sk a jeho 6-valec najazdil 2 400 km.

Bikers: Býk, Anty, Žrebec, Tuleň
Hra: Tmavá jaskynka
Ponaučenie: Pri parkovaní myslime na všetkých a nielen na Rúža.
Zážitky: Kto nebol na Siófoku, nebol na Balatone.
Negatíva: Farizejove hody.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2006 Tanec Slnka

Drietoma-Liešna, rekreačné stredisko Jánošík

Keď sa slnko zobudilo, čas na našom odpočítadle prišiel na nulu a kalendár ukazoval 28. deň v mesiaci Červených kvitnúcich ľalií, začal 2. ročník „Tanec slnka 06“. 3200 motorkárov, príveskov, indiánov, hudobníkov a iných bielych tvárí prešlo bránou, za ktorou už tradične do nedele 30. ani nekvaplo. Napriek tomu, že v sobotu skoro po celom Slovensku spŕchlo, my sme sa schladili v TN na námestí. Zamerali sme sa na chyby minuloročné (jazda, výber jedál, pódium, zvuk atď.), tie sme eliminovali, ale vyskytli sa iné. Bolo málo vody, ale lepšie, než keby jej bolo veľa. Veríme, že sme Vás nesklamali a dobre ste sa zabávali.

Ďakujeme všetkým za účasť, sponzorom za štedrosť, členom klubu za svedomitú prácu, starostovi obce Drietoma za prístup a samozrejme našim rodinám za trpezlivosť.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2006 Jazda ČR, A, SK

A bolo to tu.
Sobota 1.7. – počasie prialo a nás sa vydalo na cestu 12 statočných. Boli to Býk, Anty, Direktor, Rúžo, Žrebec, Ózy, Chovateľ, Havran, Ľubo, Peťo, Silvo, kameraman Beus. Prvú noc sme strávili v Znojme na zraze Wampirs. Presun do Álp a stretnutie s Denzom /vídenskou sósou/, našim sprievodcom a tlmočníkom. Pár dní v prekrásnych horách s ešte lepšími cestami. Presun a spánok na Vranovskej priehrade. Vo štvrtok konečne na Slovensku. Pozreli sme Zelenú vodu, Tatry, Teplý vrch a množstvo krás Slovenska. Vďaka Denzovi, ktorý nám neustále diktoval ostré tempo, sa nám podaril rekord, padlo 2600 km. Žrebec bol ľahší o 7280,- Sk, ktoré spapal jeho Intruder LC 1500.

Vytrvalci: 2600 km sa podarilo prejsť Býkovi, Žrebcovi, Beusovi, Anty posledné km absolvoval s mašinkou v dodávke.
Hra: Otvor mušľu.
Ponaučenie: Aj, keď človek chce byť sám a nevydáva dymové signály, hľadajme ho a ukážme mu správnu cestu a kruh priateľov. A keď niečo z akýchkoľvek dôvodov nevyjde, nezatvorme dvere a buďme veľkorysí. Žijeme len raz.
Zážitky: Začiatok jazdy a Direktorova účasť.
Negatíva: Naloženie Antyho motorky.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2005 Tanec slnka

Drietoma-Liešna, rekreačné stredisko Jánošík

Prvý ročník "Tanec Slnka" sa odštartoval v piatok 29.7.2005 a skončil 31.7.2005.
Počasie nám prialo a Veľký Manitou nás 3 dni strážil. Prišlo nás pozrieť okolo 1 900 motorkárov a priateľov, hudobníkov, sponzorov a iných. Vyskytlo sa mnoho chýb, ale aj množstvo pozitív.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a veríme, že sa s Vami uvidíme na 2. ročníku, kde sa budeme vyvarovať zistených chýb.

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2005 Jazda ČR, A, SK

Pomaly sa blížila sobota - druhého v mesiaci, keď kvitnú červené ľalie. Jazdu sme plánovali dlho a keď už bola cesta po Rumunsku naplánovaná, sme sa rozhodli, že Tanec Slnka je na prvom mieste a radšej rozhodíme reklamu doma a v blízkych krajinách.
Začali sme v ČR - priehrada za Brnom, Lipno - a keď sme druhý deň sedeli v bare, nemali sme na výber, len rýchlo sa zbaliť a nabrať smer Chorvátsko, lebo predpovede počasia boli nepriaznivé na celý týždeň. Chorvátsko sme prešli od Rijeky po Split.
Keď sme sa v sobotu v noci vrátili, na tachometroch sme mali o 2 200 km viac. Benzín ma stál 8 800,- Sk. TRIKE je TRIKE a ťažké batohy Indiána bez vakov urobia inú spotrebu.

Jazdci: Býk, Anti, Žrebec, Ružo
Hra: Najkrajšia veverica
Ponaučenie: Dvoje kľúče od motorky nie sú na škodu, že Ružko, alebo aspoň na prívesku
Zážitky: Keď Anti nerozmýšľa, aj Slnko zasvieti
Negatíva: 800 km za deň a po diaľnici je o ničom

Klikni sem pre FotoGalériu alebo VideoGalériu.

2004 Tanec slnka

Nultý ročník "Tanec slnka" sme spojili s krstom našich farieb a to sa konalo na Zlatých pieskoch, bufet Na pláži praskal a žil za účasti klubov M.C.Indian´s, Kikušovci, Black Kings, Red Barons, Kings of two wheels, Dive svine(1 účastník), C.C.C. Kraken, veterán klub Malacky a pár motorkárov bez klubových orientacii a dvoch účastníkov z Rakúska. Nebudeme zbytočne mariť váš čas čítaním, keď máš záujem, klikni na galériu a pozri si ako prebiehala naša akcia a očo si prišiel.

2004 Jazda ČR

Naša druhá Spanilá jazda (1.ročník) sa konal presne v tom istom termíne ako minulý rok. Za korisť nám padla Česká republika. Najazdili sme 5 700 km a minuli 340 litrov benzínu (traja). Cesta bola zaujímava,prešli sme Vranovskú priehradu, Lipno, Orlík, Slapy, Cheb vodná nádrž Jesenica, Doksy Machovo jazero, Rozkoš Dvur Králove, Rožnov, ATC Merkúr za 9 dní.

Bádatelia: Žrebec, Býček, Anti, kameraman Beus
Negatíva: Jazdci, ktorí nás nenašli
Zážitky: Rozhovor s Pul hoďkou, Valkyrie Rune
Ponaučenie: Nikdy nenechaj Žrebca samého
Hra: Lov na bobra

2003 Tanec slnka

Tanec slnka sa konal v mesiaci usychajucej trávy roku 2003 len na klubovej úrovni. Detaily radšej nezverejníme.

2003 Jazda SK

Prvá spoločná akcia sa začala začiatkom mesiaca Červených kvitnúcich ľalií roku 2003.

Spanilá jazda po Slovensku (nultý ročník) nás stála okolo 120 l benzínu na jednu mašinku, prešli sme 2 000 km po cestách II. a III. Triedy. Trasa viedla: Brezno, Oravská priehrada, Tatry, Domaša, Zemplínska šírava, Ružín, Počúvadlo, ktorú sme zdolali za 9 dní.

Hra:Hon na líšku
Účastníci: Anti, Býček, Rúžo, Žrebec, doprovod BEUS.
Negatíva: Opravy motoriek v Poľskej republike.
Zážitky: Jazda 20 km úseku, ktorý sme zdolali po hodinovej jazde.
Ponaučenie: Človek ani nevie koľko krásy môže vidieť, keď zíde z hlavných ciest a jazdí len cestami, necestami.